لورآل | Loreal

لورآل | Loreal یکی از بزرگترین کمپانی های تولید لوازم و بهداشتی در دنیا میباشد.دفتر این شرکت که یک شرکت فرانسوی نیز میباشد در پاریس قرار دارد، البته که این شرکت دفاتر دیگری در هم در سراسر جهان دارد ولی اصلی ترین دفتر این شرکت دفتر پاریس میباشد. این شرکت در سال های گذشته فعالیت خود را به خوبی ( مخصوصا در تولید لوازم آرایشی) توسعه داده است، و امروزه کمتر کسی هست که رنگ موهای لورآل یا محصولاتی همچون مراقبت از پوست و مو را ندیده باشد.
این شرکت کار خود را با تولید رنگ مو که یک جوان فرانسوی که شیمیدان بود در سال 1909 به یک فرمولی از رنگ مو دست یافت که در واقع اولین رنگ موی شیمیایی هم بود، این جوان نام این رنگ مو را Auréale نامید. این جوان که Eugène Schueller نام داشت پس از موفقیت در این زمینه کار خود را گسترش داد و شروع به تولید بقیه محصولات کرد و آن ها در سراسر فروشگاه های پاریس عرضه کرد.
Schueller در نهایت در سال 1919 کمپانی خود را ثبت کرد.Schueller در ابتدا نام کپانی خود را «شرکت رنگ موی بی‌ضرر فرانسوی» گذاشته بود که در نهایت به نام لورآل تغییر یافت . این شرکت به مرور زمان بزرگ بزرگتر شد به این صورت که در سال 1920 سه شیمیدان استخدام کرده بود ولی عدد این شیمیدانان تا سال 1950 تبدیل به 100 نفر شد، و امروزه هم چیزی حدود 20000 نفر کارمند دارد.
شاید برایتان سوال باشد که پس کی لورآل شروع به تولید محصولات همچون شامپو کرده است؟ در واقع این کمپانی تا سال 1934 آنقدر پیشرفت کرده بود که تنوانست شرکت فرانسوی مونسارون را بخرد. این خرید در واقع نقطه عطف این شرکت بود، با این خرید این شرکت توانست اولین شامپو و صابون های خود را تولید کند.

اطلاعات بیشتر ...
فیلـتر

نمایش دادن همه 3 نتیجه